Чому залізо таке важливе для дитячого організму?

Чому залізо таке важливе для дитячого організму?

Залізо є одним з найважливіших мікроелементів, необхідних для нормального функціонування організму. Воно відіграє ключову роль у розвитку дитини та забезпеченні її оптимального розвитку. Сьогодні ми розкажемо більше про важливість заліза, його вплив та шляхи досягнення збалансованого вмісту.

Функції заліза в організмі дитини

Залізо є необхідним елементом для формування гемоглобіну — складової частини червоних кров’яних тілець. Він допомагає транспортувати кисень до різних органів та тканин організму, тим самим підтримуючи їх нормальне функціонування. Окрім того, залізо є складовою частиною ферментів, які необхідні для енергетичних процесів, регуляції імунної та нервової систем.

Залізо відіграє важливу роль у розвитку мозку та сприяє кращому засвоєнню інформації. Його недостатня кількість може негативно впливати на когнітивні функції, концентрацію, пам’ять та навчальні здібності. Численні дослідження довели, що у дітей з дефіцитом заліза спостерігаються погіршена швидкість обробки інформації та проблеми з увагою.

Важливе значення має залізо для правильного функціонування імунної системи дитини. Саме цей мінерал дозволяє підтримувати функції імунітету та ефективно протистояти інфекціям та хворобам. Нестача заліза може призвести до погіршення імунітету та збільшення вразливості до різних інфекційних захворювань.

Також дефіцитний стан призводить до розвитку залізодефіцитної анемії, яка може характеризуватися недостатньою кількість червоних кров’яних тілець та низькою концентрацією гемоглобіну в крові. Таким чином, у дитини можуть розвиватись загальна слабкість, втома, затримка росту тощо.

Симптоми дефіциту заліза у дітей

Нестача заліза у кожної дитини може проявлятись по-різному. Втім найчастіше спостерігаються наступні симптоми:

  • поява блідої та сухої шкіри;
  • надмірна ламкість нігтів;
  • випадіння волосся;
  • проблеми з апетитом;
  • сонливість, запаморочення;
  • шум у вухах;
  • проблеми із набором маси тіла.

Доволі часто можуть виникати й інші прояви. Наприклад, це різноманітні шлунково-кишкові розлади, запалення язика, кровоточивість ясен, стоматит та болі у м’язах. За наявності будь-яких змін в організмі дитини та її скарг на погане самопочуття, необхідно одразу звертатися до лікаря за консультацією.

Як відновити баланс заліза в організмі дитини: ефективні способи

Найкращим джерелом заліза є продукти харчування. Саме тому важливо забезпечити збалансований раціон, зробивши основний акцент на продуктах, які є джерелами мінералу. Дуже важливо вживати м’ясо, птицю та рибу. Втім залізо міститься не лише у продуктах тваринного, але й рослинного походження. Серед них: бобові (червона та чорна квасоля, сочевиця), насіння та зерна, зелені листові овочі. Варто вживати як свіжі фрукти (на кшталт персиків, абрикосів тощо), так і сухофрукти.

Обов’язково дитині слід їсти продукти, які містять вітамін С, оскільки цей нутрієнт підвищує всмоктування заліза з рослинних джерел. Саме тому варто додати до раціону цитрусові фрукти, ківі та помідори. Натомість краще обмежити продукти, які перешкоджають всмоктуванню мінералу. Наприклад, не варто одразу пити чай після вживання їжі.

Протидіяти нестачі мінералу можна шляхом вживання харчових добавок. Чудову ефективність показує залізо дитяче зі смаком полуниці Carlson, яке рекомендовано вживати при зниженому рівні гемоглобіну в крові, уповільненому метаболізмі, підвищеному рівні холестерину, інтоксикації печінки, ослабленому імунітеті.

Втім не варто забувати, що перед вживанням будь-яких харчових добавок краще проконсультуватись із лікарем. Він може призначити додаткові клінічні дослідження та підбере о необхідне дозування для кожного конкретного випадку.

Залізо має важливе значення для підтримки функціонування організму дитини. Його нестача негативно впливає на розвиток дитини, нервову та імунну систему. Дефіцит мінералу може негативно позначитись на навчальних здібностях, оскільки в таких випадках значно погіршуються когнітивні функції. Для протидії цьому рекомендується налагодити харчування дитини, вживати мультивітаміни для дітей або спеціальні харчові добавки з мінералом. У разі появи будь-яких скарг на самопочуття варто одразу ж звернутись до лікаря.

You may also like...